Duben 2018

Song vs. Song / Wish You Were Here

12. dubna 2018 v 17:53 | Invisible H |  Hudba
Zdravím pozemšťané,
neskutečně dlouho mám chuť napsat tento článek. Vlastně kvůli právě těmto písničkám jsem si vymyslela tuto "anketu". A teď se na to konečně vrhám, protože jsem v nedohodě s mým mozkem (donutil mě totiž zůstat přes noc vzhůru, abych se mohla šprtat chemii, a pak se při zkoušce normálně vypnul!) a nemám ponětí o povinnostech ani reálném času.

Ale nebudem zacházet do detailů mého konání. Pokud jste na mém blogu poprvé, vysvětlím, o co mi tu jde. Je mnoho různých písniček se stejným názvem, až to někdy navádí ke srovnávání. A ano, přesně o to mi jde - najdu vždy několik písní, které se shodují v názvu a jinak znějí zcela jinak, a porovnávám je mezi sebou. Vy mi k tomu můžete připsat svůj názor, protože pokud jde o hudbu, nikdo není jednoznačně vítězm. S těmi názvy to je někdy dost ošemetná záležitost, třeba když máte oblíbenou píseň dejme tomu od někoho ne moc známého a poté nějaká hvězda vydá píseň pojmenovanou stejně, a pak když chcete hledat tu svou oblíbenou, vyskakuje vám všude jen ta známá - no, neříkejte, že by vás to ani trochu nevytáčelo. Nebo naopak jsou písničky, které mají název až legendárně spjatý se sebou (každý známe třeba "Stairway to Heaven" nebo "Nothing Else Matters") a kdyby někdo složil novou píseň se stejným názvem, tak bude navždy ve stínu těch známějších a pravděpodobně se nikdy neuchytí. A právě písniček s názvem "Wish You Were Here" je spousta, možná více než si myslíte.

Myslím, že tou nejznámější můžu jsmenovat píseň od Pink Floyd, která už se dá považovat za klasiku - no, řekněte, kdo ji nezná.. a existuje vůbec někdo, kdo ji nemá rád?Pak přišla píseň od Avril Lavigne. Pamatuji si, že se mi nejprve vůbec nelíbila, ale časem jsem si k ní našla cestu a momentálně ji považuji za jednu z nejkrásnějších písniček od Avril.Nebo nestárnoucí klasika od skupiny Rednex - tu určitě také znáte:Dále možná znáte stejnojmenné písně od kapel Incubus nebo Bee Gees, ale nedávno jsem objevila píseň od kapely Neck Deep, která je z jejich nejnovějšího alba "The Peace and the Panic" a je stejně jako ostatní překrásná (originál najdete na spotify, ale na yt jsem našla jenom živé verze - i ty jsou boží) :)Tak která je podle vás nejkrásnější? Já asi nedokážu říct jinak než Pink Floyd - tahle kapela mě neskutečně inspiruje a jakkoliv se může zdát, že tahle píseň je tak trochu obehraná, není to pravda! Protože nebeské hudby se nikdy nenasytíš! :)

(Tento článek zveřejňuji asi po půl roce, co ho mám v rozepsaných,
protože jsem nedokázala najít sílu ho zveřejnit.
Ale tak ho tu konečně máte a prosím napište svoje názory :))
H.