Únor 2017

Dlouho se to tu nehemžilo písničkama

8. února 2017 v 1:40 | Invisible H |  Hudba
Dobrý den, skvělý den! Mám teď ve čtvrťáku stále méně a méně času na cokoliv, co se nevztahuje k podávání přihlášek (stále jsem žádnou nepodala, pokud se ptáte - velmi rozvažuji, přemýšlím a vše mě po nějaké době začíná odrazovat, což není dobré znamení - čili prozatím stav katastrofální), řešní existenciální krize či propadání metodám prokrastinace, ale dostala jsem chuť vám ukázat, co poslední dobou poslouchám a podělit se o své nové hudební objevy a tak. A i když jsem asi před týdnem věřila tomu, že bych nedokázala napsat o ničem novém, něco se přesto našlo :)

Zaprvé - Sammi Constantine! Objevila jsem ji tak, že mi myslím něco "lajkla" na instagramu :D Zaujala mě nejdříve jen svými šedivo-namodralo-fialkovými vlasy, ale stalo se, že jsem si poslechla pár jejích písniček, a zamilovala jsem se do jejího hlasu :3 Mám pocit, že to holka může dotáhnout daleko :)
Nejzajímavější písničky: Small, Closing In, Goodbye a Fire.You Me At Six vydali nové album Night People a já z něj měla velké obavy. Ještě větší pak když jsem uslyšela první singly, protože se mi vůbec nezamlouvaly. Nakonec jsem albu dala šanci a s velkým překvapením se mi asi na 2. poslech začalo líbit. Asi jsem potřebovala víc času na ten přechod. I když hudebně se moc nezměnili, ty odlišnosti tam jsou a já je cítím velmi výrazně. Bohužel má album dost slabých míst a já si myslím, že zcela zbytečně, protože kluci mají fakt talent a minulá alba to jen dokazují. Písnička Night People není špatná, ale je silně repetitivní (už nikdy nedostanu z hlavy "We are Niiight people, roaming these streetss...") :D Nejvíce jsem si oblíbila písně Take On The World, Heavy Soul a Give.
+ 18.3. mají koncert v Praze a já se stále nemůžu rozhodnout, zda půjdu - rozmýšlím, jestli už jsem neutratila za letošní koncerty moc peněz a ještě k tomu se taky někdy budu muset začít učit na maturitu, ale na druhou stranu, jsou to You Me At Six! a já si tak dlouho přála je vidět naživo :/ těžké to dilema..Zalíbila jsem si Troye Sivana. Nejdříve jsem si k němu nemohla najít cestu, ale pak jsem uslyšela píseň Heaven a už to se mnou jelo :D Jeho hudba je tak uklidňující, jemná, jednoduchá a spolu s jeho charismatickým, ale přitom tak nenápadným hlasem Vám doslova hladí nervová zakončení :)) Miluji celé jeho album Blue Neighbourhood a ještě pár starších písniček, ale moje nejoblíbenější jsou Talk Me Down a Heaven (a protože se nemůžu rozhodnout, která je lepší, dám Vám sem obě) :D

Nejzásadnějším objevem konce minulého roku, o kterém jsem Vám tu ještě nepsala, pro mě byla kapela I See Stars. Poprvé jsem je slyšela, když je pouštěli před koncertem Beartooth, a já si říkala, že to zní jako Sleeping With Sirens, ale něco tam bylo špatně, protože kdyby to byli SWS, tak bych to stoprocentně znala :D Asi po týdnu hledání, jsem je dohledala a zjistila, že mají nové album Treehouse, které je velmi povedené. Hrají electronicore - pokud si pod tím neumíte nic představit, tak bude nejlepší, když si to sami poslechnete :D Třešničkou na jejich hudbě je zpěvákův vysoký, ale silný hlas.
Já si je zamilovala díky písničce Running With Scissors, ale můžete si pustit další výborné skladby jako např.: White Lies - má refrén, který by srazil strom, Calm Snow - promakaný videoklip, Portals - asi nejtvrdší z alba, ale možná i nejlepší, nebo Yellow King. Je to opravdu skvělé album, tak se špatně hledá jen 1 nejlepší písnička :)Začínám mít velké problémy rozpoznat čas, kdy už jít spát a kdy už je jaksi pozdě :D Momentálně budou 2 hodiny ranní a ani jsem nezačala s prezentací na biologii - ach, tady je někdo líné prase :D Ale jak se to přenaučit, na to asi nepřijdu :D
Tento pátek mám maturitní ples a mně to vůbec nedochází.. Rozhodla jsem se, že se budu česat sama, "namaluju se" taky sama, šaty si beru ty, které jsem měla na věnečku, a tak jsem si jen dokoupila náušnice. Jsem ráda, že to nemusím tak řešit.

Dobrou noc a doufám, že se Vám třeba některé z písniček zalíbily :))