Duben 2016

Letošní (dosavadní) koncertní zážitky

20. dubna 2016 v 23:27 | Invisible H |  Hudba
  1. ELLIE GOULDING + Sarah Hartman
Na Ellie Goulding jsme koupily lístky, hned jak jsme se o koncertu dozvěděly. Šly jsme moje sestra, mamka a já, ale šlo se hlavně kvůli mamce. Ona Ellie objevila hrozně dávno, pravděpodobně ještě před vydáním Lights. A jak mamka její písničky stále pouštěla, tak se mi časem taky začala líbit. Nejradši mám její 1. album Bright Lights, ale i to 2., Halcyon, je skvělé.
Na koncert jsem se hrozně těšila, ale musím přiznat, že jsem byla dost zklamaná. Bylo vidět, že z ní hudební průmysl udělal typickou velkou hvězdu a giganticky měl působil i koncert. Jen to prostě nefungovalo. Zazpívala převážně celé nové album, které se podle mě moc nepovedlo (ty písničky na něm nemají žádnou duši a naprosto se nehodí k jejímu hlasu) a ze starších alb zahrála JENOM asi 2 nebo 3 písničky - to mě naštvalo nejvíc. :/ I na publiku šlo vidět, že to nebylo moc záživné, všichni jen stáli a tvářili se hrozně znuděně, takže když jsem začala skákat, připadala jsem si tam jak exot. :D Celý koncert předváděla nacvičené taneční kreace s nějakými modely a měla jsem pocit, že jsem asi na koncertě úplně někoho jiného. Kvůli novým písním, které jsou neskutečně vlezlé a hned profláklé - to asi aby se mohly pouštět v rádiu - vůbec nevynikl ten její nádherný hlas. A lidi - ti očividně přišli jen na ty dvě nejprofláklejší písničky - tu, co vlastně ani není její ale Calvina Harrise a tu šedivou.. smutné :/
Nejlepší moment nastal, když zahrála Explosions - moji nejoblíbenější písničku z 2. alba <3 Když jsem si před koncertem pouštěla ještě nějaké písničky, přísahala jsem, že pokud zazpívá tuhle, tak se rozbrečím. Šíleně mi přirostla k srdci. A na koncertě mi opravdu slza ukápla a měla jsem husí kůži, protože přišla na podium jako princezna v dlouhých bílých šatech a.. no, prostě to bylo krásné :) Poté zahrála maličký kousek písničky Lost and Found jen s kytarou a pak odešla - to jsem jen nevěřícně zírala.. jakože nejlepší písnička z alba a ona ji ani neodehraje celou?!
Musím ale pochválit předkapelu, tedy předzpěvačku Sarah Hartman, která zpívala nádherně :)


2. HORKÝŽE SLÍŽE + The Paranoid
Když jsem jen zaslechla, že The Paranoid budou u nás v Pardubicích, tak jsem měla se ségrou úplně jasno. Lístky jsme kupovaly hned a přizvaly jsme ještě moju kamarádku. To, že jsou jen předkapela, nás vůbec nezajímalo a Horkýže jsme braly jen jako třešničku na dortu :D Koncert byl naprosto úžasný a šílený. Kdo ještě nezná The Paranoid, tak Vám doporučuji se s nimi dobře obeznámit, protože jsou podle mě jedna z nejlepších, ne-li nejlepší slovenská kapela!
Po koncertě jsme se odhodlaly za nima zajít a chvíli si povídali. Říkali, že natáčeli nové album, takže se máme na co těšit :) A dostaly jsme také trsátko! (i když teda ne to s jejich znakem, co jsem chtěla, ale nebudu dělat, že jsem nespokojená :D)


3. SIMPLE PLAN + Ghost Town + The Bottom Line
Byla jsem přesvědčená, že o tuhle událost přijdu, ale jěště ten den ráno ke mně přišla mamka, jestli tam opravdu chci, že klidně pojede se mnou. Nejdřív mi to zakáže a pak tohle.. Chápete to? Já ne :D Ale děkuji blaženému štěstí, že se to stalo, protože tenhle koncert byl neuvěřitelně úžasný! :)
2 předkapely se zdají moc, i já jsem si myslela, že to přes ně nevydržím, ale Ghost Town jsem si trošku naposlouchala a jsou skvělí, takže jsem si pořádně užila i je. I když jsem vlastně celou dobu řešila, že má hlas jako Kellin Quinn (ze Sleeping With Sirens), tedy aspoň ta technika mi přijde podobná.. zas tak vysoký hlas nemá :D (třeba tady)
A pak začala hrát Opinion Overload a já věděla, že na tenhle koncert jen tak nezapomenu. U starších písniček jsem si vzpomněla na své dětství a na to, že už vlastně hrají hrozně dlouho. A znala jsem všechny písničky, což jsem nečekala, protože nejsem zas tak velký fanoušek. :D Ale jejich fanklub tam vytvořil nádhernou a nezapomenutelnou atmosféru, za což jim takto velice děkuji :) Je vidět že jsou opravdu akční :) A to jak se Pierre snažil mluvit česky.. :D Kdybych mohla dát za koncert 10 hvězdiček, tak dám alespoň 20! :D


4. NO NAME + Všichni Svatí
Lístky jsme vyhráli, takže nám nic nebránilo zajít si na další neobyčejně talentovanou kapelu ze Slovenska. :) No Name zbožňuju už od malička - poprvé jsem na nich byla asi ve svých 5 nebo 6 letech :D Tentokrát to bylo určitě ještě lepší :D Atmosféra byla neuvěřitelná a padal jeden fórek za druhým. Kromě toho, že hrají perfektně i skvěle vypráví - po každé písničce Igor vyprávěl různé zážitky z turné. Všichni strašně dlouho tleskali, až si z toho kapela začla dělat srandu.. :D
Strašně mě překvapila i předkapela Všichni svatí. Jejich zpěvák má takový silný a přitom uklidňující hlas a i písničky mají skvělé. Asi budu muset prohledat jejich stránky a poslechnout si všechny jejich písničky, protože se jich nemůžu nabažit :)
Můžete mi vysvětlit, kde se stále berou tak skvělé kapely, o kterých nemám ani ponětí, že existují?