Literární okénko

13. srpna 2015 v 11:42 | Helik
V knihovně jsem si vypůjčila na prázdniny 3 knížky. Všechny jsem si vybrala jen tak ze srandy. Jedna měla název "Hodinky s vodotryskem" - no to jsem tam nemohla nechat :D Naprosto mě to uchvátilo a tak jsem si to vypůjčila, ikdyž jsem nevěděla, co je to za knihu, jestli román, sbírka poezie nebo něco jiného. Až doma jsem zjistila, že jde o sbírku povídek, a po přečtení 3 prvních povídek, jsem byla ohromená - je to skvělá kniha (vřele doporučuji) :)
Dále jsem vytáhla z poličky knihu s názvem "Chutná těla" :) Ten název mě přišel strašně legrační a když jsem si přečetla o čem to je, tak mi to připomínalo film "Mrtví a neklidní" (zábavný film, mimochoídem) Po chvilce jsem si všimla, že na obalu je napsáno, že je podle té knihy vážně natočený ten film :D Takže tu jsem si taky vzala a musím uznat, že je o něco málo lepší než ten film. A to se mi te film vážně líbí. :)
Nakonec jsem si vypůjčila jednu malou knížku, spíše knížečku. Nevím, zda se to tak dá ještě nazvat - má 20 stránek a rozměry asi 7 x 12 cm. :D Jmenuje se "Druhý mandel sonetů" od Miloně Čepelky. Líbí se mi, jak tento básník píše jednoduše a přitom chytře, že se do toho dokážu vcítit. Já si oblíbila hlavně jeden sonet, ten jsem si přečetla vlastně jako první a připadalo mi, jakobych ho psala já nebo jakoby mi někdo přečetl myšlenky a napsal o tom. Tu je:


Miloň Čepelka - Sonet o marném volání

Můjbože, co mě napadá?
Přilétla blbá nálada,
plivla a teď mě hlučně hlodá.
Z pohody mé je nepohoda.

Úsměv se změnil v trpkou křeč
a z řeči mé je protiřeč,
roztřásla se mi kolena.
Vrať se, má lásko zhrzená,

ty na všem vidíš lepší stránku,
tak sáhni do svých konejšánků,
hlaď mě a líbej, šeptej mi,

a nežli strachem vybuchnu
nebo se schovám pod duchnu,
naposledy mě obejmi!
 


Komentáře

1 jen-malinko jen-malinko | E-mail | Web | 15. srpna 2015 v 22:20 | Reagovat

Ty knížky vypadají dobře :) a film mrtví a neklidní jsme si pouštěly s holkama na intru a byl vážně hrozně vtipnej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama