Květen 2015

Životní radosti a krutosti

3. května 2015 v 19:14 | Invisible H |  Mé myšlenky
Tak tedy začněme s radostmi, které mě poslední dobou dělají šťastným človíčkem. :)
Moje sestra počala s geocachingem, takže když už je doma, tak se spolu procházíme a často mi nechává na starosti svůj foťák, což způsobuje obrovské množství fotek květů, lístků, broučků, kapiček a všech možných miniaturních nádher na její paměťové kartě. Miluju ho, bohužel se vídáme jen o některých víkendech a foťák, co ho máme doma, neumí makro, ani pořádně zaostřovat na malé serepetičky, takže s ním moc nespolupracuji.

Mám nové brusle! Tedy měla jsem nové brusle. Moje sestra totiž prohlásila, že si je vybrala ona a odvezla si je do Prahy na kolej. To znamená, že už je asi v životě neuvidím. :( Jen dvakrát jsem je měla na sobě.. Budu muset přemluvit mamku, že určitě potřebuju své vlastní. :)

Našla jsem klíště, na sobě, pořádně zakouslé a baculaté. Fuj, jak já ty tvory nenávidím! A aby to nebylo jen klíště zakouslé v mém těle, muselo si vybrat to naprosto nejnevhodnější místo - mou bradavku. Byla jsem na něj (ano, na to klíště) neskutečně naštvaná, proč mi to musí dělat, a zrovna tam. Nerada ukazuji "své přednosti" před sebou, natož před někým cizím, protože si to sama vyndat neumím. (cizí = kdokoliv, kdo není já) Takže mi to musel vyndavat můj taťka. Cítíla jsem se trapně, jako jen několikrát předtím a přála jsem si, aby se ten zmetek pustil co nejdříve, abych mohla utéct a neočumovala mě celá rodina. Nesnáším klíšťata!

Minulou sobotu jsem byla v Hradci Králové na Majálesu a podařilo se mi vytáhnout tam mou kámošku, která předtím nikdy nebyla na žádným festivale ani koncertě, takže si to nakonec užívala možná o trochu víc, než já. :D Bylo to parádní! Sice jsme nenašly třetí pódium, ale viděly jsme Mandrage, Michala Hrůzu, Wohnouty, částečně Vypsanou Fixu, Chinaski, kousek Tomáše Kluse (nechci naštvat fanoušky, ale víc jak 2 písně vydržet opravdu nešly) a bohužel Horkýže Slíže - ne že bych je neměla ráda, jsou boží, ale kvůli nim jsem opět neviděla UDG, na který jsem se neskutečně těšila, protože se spolu prohodili, takže jsme přišly zrovna když UDG skončili. :( (Poprvé to bylo na Rock for People, kdy přesně v tu chvíli, kdy hráli UDG, jsem byla na Pražským výběru.)
Nejvíc se mi líbil Michal Hrůza (se svou kapelou Hrůzy), Mandrage i Chinaski. Nedokážu, říct, kdo byl nejlepší, líbili se mi všichni, hlavně protože jsem si vzpomněla na své dětství, kdy jsem je všechny poslouchala (a tímto jsem je začla poslouchat znova :))


Teď jsem si vzpomněla, jak na začátku apríla asi čtyři dny sněžilo. Jó, to bylo úžasné! :3 Sníh je věc, která mě asi nejvíce uklidňuje a miluju ho, a proto bylo smutné, když jsem si uvědomila, že už ho zas dlouho neuvidím. Jen budu muset přežít léto a poté se znovu shledáme. Koupila jsem si dlouhou sukni, kterou jsem si vždy přála, tak snad mi to přežívání půjde lépe s ní. :D
Toť naviděnou zimo a vítej léto!

Na závěr jedna starší píseň od Mandrage, která mě znovu uchvátila: