Únor 2015

Co nejvíce poslouchám v tomto roce?

15. února 2015 v 19:41 | Invisible H |  Hudba
A je tu další článek! Tenhle rok jsem se rozepsala víc, než jsem očekávala, snad to nikomu nevadí. :D A ještě možná napíšu více článků, protože mám volno - začínají mi totiž jarní prázdniny! A domluvila jsem mému tělu, že tentokrát je nestrávim nemocná v posteli, jak to u mě bývá zvykem, ale pořádně si volna užiju a budu trochu přemýšlet.. protože přemýšlení ještě nikoho nezabilo :D
Teď se s Vámi podělím, jaká hudba mi poslední dobou vylézá ze sluchátek a z repráků :)

Takže za 1) QUEEN - jednoznačně jedna z nejlepších kapel historie (snad je ani nemusím představovat). Poslouchám je pořád a stále se nemůžu nabažit krásy Freddieho hlasu a dokonalosti té hudby, ale poslední dobou ještě víc. A pročpak? Včera jsem se totiž dozvěděla velkou novinu - jedu na koncert Queenů! Koncert se koná v úterí, což je už pozítří (je to neuvěřitelné!) a zpívat s nimi bude Adam Lambert - moc lidí ho odsuzuje, ale já mu věřím. Je velmi talentovaný a vokály má také skvělé, ikdyž to není Freddie. On je prostě svůj, tak uvidím, jak se s tím vypořádá. Už aby to bylo! Je to tak nereálné a úžasné, že tomu stále nemůžu uvěřit. Těším se jak blázen a nemůžu se dočkat. Určitě napíšu, jaké to bylo. :)
Dále, jak už jsem psala, poslouchám NAPALM DEATH. Náhodně jsem zkusila album Utilitarian a je skvělé. Od začátku až ke konci :) A také jsem zjistila, že v lednu vydali nové album Apex Predator - Easy Meat, tak jsem si ho také poslechla a musím říct, že ani to není špatné. :)
Další interpret, na kterého jsem si v poslední době udělala víc času, je ETTA JAMES, moje oblíbená soulová/bluesová zpěvačka. Její hlas nikdy nepřestanu milovat. Miluju, jak do některých písní vkládá tolik emocí, až to bolí. Ona je moje inspirace, moje bohyně. <3 Pokud marně pátráte v paměti, jestli znáte nějaké písničky od této dámy - tak třeba At Last nebo Something's Got A Hold On Me určitě znáte. Já sem na "ochutnávku" dám mou oblíbenou píseň Two Sides To Every Story.


ECHOSMITH je další skupina, kterou poslouchám čím dál častěji. Oblíbila jsem si je teprve nedávno a ikdyž je to mladá kapela, jejich 1. album Talking Dreams mě opravdu nadchlo a už jsem ho slyšela celé alespoň 5x. Mají takové pěkně chytlavé pozitivní písně s krásnými melodiemi. Nedávno jsem jejich píseň zastihla v televizi a dost mě to překvapilo. Netušila jsem, že už jsou tak známí, ale moc jim to přeju. (už jsem o nich i četla článek v časopise) :D Takže je možné, že jste o nich slyšeli i vy :) Poslechněte si rozkošnou píseň Bright. :3


Dále jsem si velice oblíbila THE WHITE STRIPES. Doslova jsem je začala zbožňovat a s tím i cokoliv, co kdy vytvořil JACK WHITE. Je to úžasný člověk, neskutečně talentovaný podivín, na kterém je opravdu vidět, že hudbu miluje z celého srdce. Jack White je takový můj hrdina, protože jako jeden z mála hudebníků současnosti zastává jisté hodnoty, které zastávám i já, (například si nepřeje, aby lidé na koncertech nahrávaly na mobily či tablety, ale aby si to užívali svýma očima a ušima) a dělá stále skvělou hudbu, ať už je v nějaké kapele, nebo sólo. Tohle je jedna z nejlepších písní skupiny The White Stripes - Fell In Love With A Girl.


V lednu jsem se vrátila k interpretům, které jsem dříve poslouchala hodně, ale na nějakou chvíli jsem se od nich přesunula k jiným tvrdším věcem. Velký návrat u mě zaznamenal ROBBIE WILLIAMS, od kterého jsem léta nic neslyšela. :D Konečně jsem se přinutila poslechnout si jeho nové swingové album, protože jeho první mě uchvátilo a ani tohle mě nesklamalo.
Hodně jsem zas poslouchala mé oblíbené starší věci, takže třeba ELVIS PRESLEY či skupiny LED ZEPPELIN a DEEP PURPLE. :)
Vrátila jsem se také k úžasné Belgičance SELAH SUE, protože zveřejnila nový videoklip k písni Alone, a znovu jsem se utvrdila v její výjmečnosti. Ona má neskutečně krásný hlas. :) Posuďte sami:


V mém playlistu nikdy nesmí chybět také 30 SECONDS TO MARS, BEARTOOTH, THE PRETTY RECKLESS, PARAMORE, ALL TIME LOW, OUR LAST NIGHT, YOU ME AT SIX, LINKIN PARK, NIRVANA, PAPA ROACH, RADIOHEAD, FOO FIGHTERS, MY CHEMICAL ROMANCE a BRING ME THE HORIZON.

Tohle všechno jsem hodně poslouchala od začátku roku a určitě to budu poslouchat nadále. Můžete mi napsat, co právě posloucháte vy, a nebo jestli znáte něco výše uvedeného - budu jen ráda. :) Jak vidíte, tak můj hudební "rozsah" je veliký, takže jestli právě posloucháte nějakou skvělou kapelu či zpěváka/zpěvačku a chtěli byste mi ji doporučit, tak jen do toho! Jsem otevřená téměř všem hudebním nápadům. :)

Čau čau!
Užívejte života a tančete v dešti! :))

Od Skins k Napalm Death

13. února 2015 v 21:48 | Invisible H |  Hudba
Minulý rok se mi podařilo dokoukat všechny série seriálu Skins, který mimochodem můžu jen doporučit, a z takového šoku, že jsem najednou neměla, co dělat, jsem díky jedné z postav seriálu (Richard Hardbeck), mimochodem té nejlepší a mé nejoblíbenější, začala poslouchat skupinu Napalm Death.

Napalm Death je kapela hrající trochu tvrdší muziku, než obyčejně poslouchám, ale ráda si je občas poslechnu. Hrají brutální death metal (pokud je to jinak, je to možné, v žánrech se nevyznám) a jejich písničky moc neznám, ale jejich hudbu mám ráda - jde o to, že nepřiřadím název k písničce, ale každá jejich skladba, kterou si pustím je fajn :) Často si je pouštím třeba při učení. :D Asi Vám to přijde trochu nesmyslné, ale náhodou se u toho dobře učí, protože to u mě funguje jako kulisa - nemají žádné chytlavé refrény, a tak mě to nenutí si zpívat, což by mě od učení vyrušovalo. Někdy to zkuste :D
Díky nim jsem začala poslouchat tvrdší metalové žánry a otevřely se mi dveře k další spoustě kapel, za což jsem upřímně ráda. Takže doporučuji je omrknout, pokud je neznáte a pokud je to Váš šálek kávy. Jinak určitě koukněte na Skins - je to skvělý seriál o teenagerech a má 3 generace, z toho každá má 2 série, takže toho není zas tak moc a sleduje se to skvěle, když si zamilujete ty lidi. Mně přišla nejlepší asi ta 3. generace. :) Sice mi dlouho trvalo si zvyknout na nové tváře (v každé generaci jsou jiní človíčci), ale pak jsem si je zamilovala - hlavně Riche a jeho přítelkyni (nejúžasnější pár z celého serálu) - a nechtěla jsem, aby to skončilo. Takže doporučuji, dát seriálu šanci. :)

Toť Rich Hardbeck, můj milovaný metalista :3
I'd Rather Be Sleeping Untitled
(source: www.weheartit.com)

Nedávno, když jsem si na youtube pouštěla nějaké písničky od Napalm Death, narazila jsem na tohle video s Jimem Carreym, o které se Vámi musím podělit. Jim Carrey je záruka dobré zábavy a ani tohle video není výjimkou. Směju se pokaždé, když to vidím. On je prostě úžasný. :) A když vím, že poslouchá takovou muziku, tak si ho vážím ještě víc :)


Stres vyhání mou moudrost z hlavy.

13. února 2015 v 0:11 | Invisible H |  Mé myšlenky
Ke konci pololetí se mi opravdu nedařilo a musím se Vám s tím svěřit, protože jsem z toho nějaká špatná.

Měla jsem nerozhodnou známku z češtiny, a tím pádem mě čekalo zkoušení. Ve francouzském a aniglickém realismu, z kterého měla naše vyučující zkoušet, jsme toho neměli moc, jen asi 6 autorů a u některých rozebraná díla, a tak jsem se do toho pustila a rozhodla se, že se to opravdu naučím.
Ráno jsem z toho měla dobrý pocit. Ve škole jsem si to ještě párkrát přečetla a s mojí kamarádkou, která měla být také zkoušená, jsme se navzájem prozkušovaly.
Pak nastala ta chvíle.. byla jsem vyvolána. První otázka byla fajn, ale pak přišla druhá - "Povíte mi něco o Charlesu Dickensovi?" - a v tu chvíli jsem všechno zapomněla. Vím, že jsem si to minimálně pětkrát četla, ale ani za boha jsem si nemohla nic vybavit. Měla jsem v hlavě šero, úplnou tmu.. jakoby mi vybuchl mozek a stala se z něj černá díra, která všechno pohltila. Ale já jsem věděla, že to vím.. bohužel právě v té chvíli jsem měla pocit, jakobych to jméno slyšela poprvé. :/
Zbytek zkoušení byl naprostý propadák, takže jsem se s hanbou sesunula do lavice a samozřejmě jsem na vysvědčení dostala horší známku.
Já vím, že dělám z komára velblouda, protože je to jen pololetí a přece jen jsem nedostala žádnou hrozivou známku, ale ten pocit, že jsem si nevzpomněla u Dickense naprosto na nic, mě ničí. Vždyť to zná každý - Oliver Twist, David Copperfield, Vánoční koleda... a ještě jsem kámošce vyčítala, že místo Malé Dorritky říká Málá Dorrotka.. :/
To už sice nezměním, ale bojím se, že mě takový zásek postihne znovu. Nevím, čím to bylo způsobeno.. možná se moc kvůli té škole stresuju, ale moc si to nemyslím. Spíš mi přijde, že školu naprosto neřeším. :D

Stalo se Vám někdy něco podobného? Jakoby se Vám na chvíli vypnul mozek?

+ Prosím Vás, potřebuju od Vás radu ohledně seminářů, které si mám dát na příští ročník. (Předem říkám, že nemám tušení, čím se chci živit a co budu dělat.) Co myslíte - když mě baví jazyky (ale bohužel mi schází ta schopnost komunikovat s lidmi) a jako seminář si vyberu biologii, protože mě zajímá a chci vidět pitvu člověka, na kterou se má ve čtvrťáku jít :D - má nějakou cenu si k tomu vybrat deskriptivní geometrii? Protože já mám pocit, že by mě mohla bavit a navíc to učí prý fajnový učitel, ale obávám se, že to nebudu chápat a nepůjde mi to nebo nebudu naprosto stíhat, protože k tomu všemu budu chodit na konverzace z angličtiny a francouzštiny a k tomu ještě na nepovinnou latinu.
Chtěla bych vědět, jestli si toho někdo někdy na gymplu naložil tolik a jestli z toho vyšel živý. Nechci si nějak zničit dětství, teda, začátek dospělosti, tím, že nepudu vůbec chodit ven a stále se jen učit.. Když o tom tak mluvím, tak tohle přesně vlastně dělám už dávno.. ale jde o to, že si neumím představit, jak to bude vypadat ve třeťáku. Chtěla bych být na to připravená.. na to všechno.. na život. Kéž by... :/


Jedna z mých oblíbených hlášek z filmu pro odlechčení nálady a na rozloučenou:
"MODRÁ KYTKA, ČERVENÝ TRNY, MODRÁ KYTKA, ČERVENÝ TRNY... BYLO BY TO JEDNODUŠŠÍ, KDYBYCH NEBYL BARVOSLEPEJ!" :D