Leden 2015

BEARTOOTH = objev roku 2015 !

27. ledna 2015 v 0:12 | Invisible H |  Hudba

Asi je trochu nemístné psát v polovině ledna o tom, že jsem objevila nejlepší kapelu tohoto roku, ale já to tak cítím. Při 1. poslechu jsem si myslela, že to bude další obyčejná kapela typu "screamo", ale po dohrátí písně jsem byla doslova ohromená. Donutilo mě to pustit další a další písně a stále jsem nemohla najít nějakou, která by se jim nepovedla.
Proto jsem se rozhodla poslechnout si celé album. Jejich 1. LP "Disgusting" vyšlo sice již v polovině minulého roku, ke mně se ale dostalo až předevčírem. Musím říct, že lepší rozhodnutí jsem udělat nemohla. Každá píseň na albu je originální, kvalitně nahraná, skvěle napsaná a utvrďuje mě v pocitu, že jsem opravdu našla můj objev roku. Každá z nich má v sobě něco, co nabudí energií, donutí Vás tančit, skákat a headbangovat. Jsou skvěle melodické, scream je přesně takový, jaký má být, refrény jsou chytlavé a nedostanou se snadno z Vaší hlavy, kytarové riffy ale i bicí jsou naprosto úchvatné a mají skvělé texty, které mají hlavu a patu a nesou převážně vážná témata - zpěvák Caleb Shomo psal hlavně o svých problémech s alkoholem, nebo třeba v "Beaten In Lips" píše o zneužívání dětí. (Mimochodem, Caleb je bývalý zpěvák skupiny Attack Attack!, kdyby jste ji náhodou znali). Poslední píseň na albu, "Sick & Disgusting", je asi nejprocítěnější a nejemotivnější. Až jsem ke konci měla slzy na krajíčku.Beartooth májí ještě jedno album, EP "Sick", které vydali rok před albem "Disgusting". To jsem si zatím neposlechla celé, ale podle toho, co jsem doposud slyšela (např: "Go Be the Voice"), bych si troufla tvrdit, že není horší kvality než jejich LP.
Škoda, že dosud vydali jen tyto 2 alba. Ale jsou na počátku své kariéry, takže od nich můžeme určitě v budoucnu očekávat mnohem více skvělé hudby. Myslím si, že o nich jistě dříve či později ještě uslyšíme a určitě si zaslouží co nejvíce fanoušků. Tak jim dejte šanci a poslechněte si je. Pokud máte rádi tvrdší hudební žánry, tak by Vás mohli zaujmout, tak jako mě :)


Pokud hledáte nějakou kvalitní hudbu z tohoto století či desetiletí, a už ztrácíte naděje, nezoufejte! Dobrá hudba stále nevymřela a některé nové kapely jsou opravdu výborné - stačí jen pořádně hledat! :)

Pac a pusu, loučí se H
Dobrou noc Vám všem! :)

Nestárnoucí poezie - William Shakespeare

23. ledna 2015 v 0:55 | Invisible H
Nepíšu sice básničky a ani si v nich nelibuji, ale často se objeví nějaká, která mě chytne za srdce. Nedávno jsem díky kamarádce objevilu tuto. Jakoby mi mluvila z duše. Je to sice jen pár řádků, ale on to na ně napsal tak výstižně, že tím vlastně řekl vše..


William Shakespeare - Sonet 66

Znaven tím vším, já chci jen smrt a klid,
jen nevidět, jak žebrá poctivec,
jak pýchou dme se pouhý parazit,
jak pokřiví se každá čistá věc,
jak trapně září pozlátko všech poct,
jak dívčí cudnost brutálně rve chtíč,
jak sprostota se sápe na slušnost,
jak blbost na schopné si bere bič,
jak umění je pořád služkou mocných,
jak hloupost zpupně chytrým poroučí,
jak prostá pravda je všem prostě pro smích,
jak zlo se dobru chechtá do očí.
Znaven tím vším, já umřel bych tak rád,
jen nemuset tu tebe zanechat

Ženské hlasy v mých oblíbených kapelách

20. ledna 2015 v 1:13 | Invisible H |  Hudba
Jak už zřejmě název článku napovídá, budeme se bavit o hudebních skupinách, ve kterých zpívájí ženy. Každý z nás zná určitě alespoň 1 kapelu, ve které zní ženský hlas. Někdy se zdá, že je asi snažší se prosadit se ženou za mikrofonem, protože je samozřejmě přitažlivá a když se najde nějaká opravdu pěkná, tak už je potom úplně jedno jestli umí zpívat, nebo ne.. Ano, toto se v současné době bohužel stává, a proto jsme tu MY, milovníci hudby, aby jsme poznali, jaká hudba je ta pravá a kvalitní. :D
Já Vám tu představím pár mých oblíbených kapel, které opravdu stojí za poslechnutí. Neberte to jako objektivní žebříček těch nejlepších skupin, ale spíše jako výběr těch podle mě nejlepších a nejzajímavějších. :) Nikdo není zcela objektivní a každému se líbí něco jiného, takže budu ráda, když napíšete svůj názor anebo nějakou připomínku. :)

PARAMORE
Kapela, kterou zná celý svět, našla místo v srdcích tisíců fanoušků. Určitě znáte písničky jako The Only Exception, Misery Business, novější Still Into You nebo třeba Decode, která se objevila v nějakém filmu Stmívání (nemám tušení, v jakém díle, ale určitě to znáte :D) Pokud si momentálně nejste jistí, nacvakejte to do YouTube a uvidíte, že Vám to bude povědomý. :) Tuhle kapelu vede energická zpěvačka Hayley Williams, kterou si asi nejspíše vybavíte s oranžovou či červenou hřivou. Hrají pohodový rock a pop-punk, který zalahodí vašim uším, ikdyž jste třeba zapřísáhlý popíčkář. :)
Miluju všechny jejich písně (bez výjimky), ale tyto 3 písně jsou mému srdci nejblíže: Let the Flames Begin, My Heart a Future - právě díky téhle písni, která zakončuje jejich nejnovější album "Paramore", jsem se začla o Paramore více zajímat (ta písnička mě dostala do kolen). Je zvláštní, jiná, jakoby nedodělaná, ale přesto promakaná, nezvyklá svou kompozicí a celá se liší od jejich tvorby. Dala by se vlastně popsat jedním slovem - je zajímavá :D Jen si ji poslechněte (od začátku až dokonce! Těch necelých 8 minut Vám neublíží a navíc Vás možná překvapí - opravdu!) :)THE PRETTY RECKLESS
Tato kapela je tvrdší než Paramore, ale i tak si ji můžete oblíbit. Dominuje jí charakteristický hlas zpěvačky Taylor Momsen. (Tu můžete znát díky její roli v Gossip Girl či v Grinchovi.) Tahle banda má ve zvyku točit dost kontroverzní - někdo by možná řekl satanistické - videoklipy, ve kterých hraje hlavní roli krásná Taylor. Nahráli spolu už 2 alba - 1. v roce 2010 nazvané Light Me Up a 2. album Going To Hell vydali na začatku loňského roku. Album Light Me Up nemá slabého místa a jen málokdo by si myslel, že ho dokáží překonat.. Ale stalo se! Na novém albu se kapela předvádí v ještě lepší formě a má ještě surovější zvuk - pro mě jednoznačně album roku. Pokud by jste od nich chtěli slyšet ještě něco víc, tak doporučuji prolézt YouTube, protože mají spoustu nevydaných songů, které jsou ale stejně dobré, jako ty na albu.
Já jsem se do jejího hlasu zamilovala na 1. poslech a stále je zbožňuju. (už to bude pár let) :) Nebudu sem psát, které písně stojí za poslechnutí, protože to jsou všechny.. opravdu! :) Proto doporučuji poslechnout obě alba a nechat se unést pravým rockem a báječným hlasem Taylor Momsen :) Přidávám video z živého vystoupení právě jedné "non-album" písně zvané Cold Blooded, která je jednou z mých nejoblíbenějších písní, co se nedostala na žádné album, a tahle verze, kterou mi před pár dny pustila má kamarádka, je naprosto perfektní + přidávám mou asi nejoblíbenější od nich - Zombie - v akustické verzi, protože jsem ji měla na mobilu a asi až po 2 letech jsem zjistila, že to není oficiální verze. :D Je úžasné koukat na to, s jakou lehkostí to zpívá, až mě to udivuje.
LONDON GRAMMAR
Teď sklouznu k pomalejší hudbě - indie se tomu říká, myslím. :D V této kapele hrají 3 talentovaní lidé z Británie, což by jste možná i tipli při pohledu na jejich název. :D Jejich hudba je úžasně melancholická, ale ne smutná, je taková, jako kdyby jste právě snili. Nechá Vás unášet se na krásných melodiích a hodí Vás do pohody. Já jsem si je oblíbila díky úžasné kytarové lince a hlavně díky hlasu zpěvačky. Na poprvé mi trochu připomněl hlas Florence Welch trochu šmrncnutý Lanou Del Rey. :D Považuji je za jednu z nejlepších začínajících kapel, které jsem kdy měla možnost slyšet.
Pokud bych měla vybrat 3 písně, které by jste si měli poslechnout, byly by to: Strong, Wasting My Young Years a Darling Are You Gonna Leave Me. Ale pokud zrovna nemáte chuť poslouchat něco neznámého, zkuste si poslechnout jejich cover na veleznámou píseň Wrecking Ball. Jako ukázku Vám sem přidávám mou oblíbenou píseň Metal & Dust, která je více elektronická než ostatní, ale to jí na kráse rozhodně neubírá. :) No, poslechněte si je a udělejte si svůj názor. :))Tohle jsou 3 kapely, které právě nejvíc poslouchám a zpívají v nich ženy. Věřte, že neposlouchám jen tyto 3 kapely, ale je jich mnohem více. Tento článek mě bavilo psát a přemýšlím o tom, že na podobné téma budu psát v budoucnu znova. Hudba je mou největší vášní a já si své objevy (pokud budete chtít) nenechám jen pro sebe. :) Doufám, že si článek přečtete a třeba připíšete názor na tyto kapely. Třeba díky mně objevíte nové oblíbence, nebo začnete poslouchat nový styl hudby... pokud ano, bylo mi ctí :D

Děkuji za pozornost a přeji Dobrou noc!