Blíží se čas Vánoc!

11. prosince 2014 v 17:33 | Invisible H |  Mé myšlenky
Dobrý den vážení,

Asi jste si už všimli, blíží se Vánoce. Všichni nakupují dárky, modlí se, aby spadl ten kouzelný bílý prašivý povlak alespoň na Vánoce, pečou cukroví, jedí a užívají si víc, než je to obvyklé... Jen já se tu mořím v učení a snažím se něco si do té hlavy narvat.
Zítra píšem ze tří předmětů a já se, se vší neochotou, na všechno vybodla. Né, že by mě studium nebavilo, ale, přiznejme si to sami, moc mi k motivaci nepřidá, když mi mamka začne nadávat, že se stále učím a tak nemůžem péct cukroví, nebo když přijede moje sestra a s frází: "Proboha, ty už se zase učíš?!?", nade mnou ohrne nos. Jak se pak má člověk donutit se alespoň na něco kouknout.
A tak tu sedím, přede mnou mám otevřený sešit na stránce s legislativním procesem a přemýšlím o Vánocích. Miluju Vánoce! Miluju je se vším všudy! Ať už je to dostávání dárků, zdobení stromku, koukání na pohádky, nebo všeobecná dobrá nálada.. Ta atmosféra je jedinečná. Jednou jedinkrát v roce se jako rodina sejdem, povečeříme u jednoho stolu, povídáme si a koukáme z okna ven na hvězdy. A to hlavní je, že si uvědomím, že jsem šťastná a že miluji svou rodinu.
Jenže právě teď, když se z toho snění znovu probudím, zjistím, že jsem dosud nekoupila jedniný dárek, naprosto nic nestíhám, všichni kolem mě jsou nemocní, a tak se láduju vitamínama, abych nic nechytla, venku není snih, ani břečka, ani mráz, prostě nic, co by zimu připomínalo a ještě ke všemu mám poslení půlhodinu na to, abych se naučila nazpaměť celou dělbu moci.. když o tom tak přemýšlím, možná že mi jedna pětka tolik neublíží :D

Pokud se tu už do Vánoc neukážu, tak přeju všem krásné Vánoce, ať se Vám splní všechna tajná (i ta super tajná) přání a užijete si prázdniny naplno!

Pac a pusu,
toť váš milovník zimy, sněhu a Vánoc - modlete se za bílé přeháňky!!! :D

PS: Když už jsme mluvili o cukroví - říkáte vosí hnízda nebo včelí úly? Mně tahle věc totiž už od minulých Vánoc vrtá hlavou :D
 


Komentáře

1 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 12. prosince 2014 v 19:08 | Reagovat

Tady jsou poslední dobou "bílé přeháňky" docela často - jen obvykle nevydrží déle než patnáct minut.

Co se cukroví týče - doma vždycky všichni říkali "vosí hnízda", ale pohled na formičky mi evokuje spíš včelí úly...

2 Laleh Maro Laleh Maro | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 17:45 | Reagovat

Mám pocit, ako keby som ten článok písala ja sama... :-) Až na to, že som sa rozhodla všetky knihy a zošity nechať v škole v skrinke, nech si oddýchnu aj oni aj ja. A je mi fajn, taká pohodička. :-)
Dúfam, že tvoje Vianoce dopadli rozprávkovo a dostala si všetko, čo si si želala. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama