Prosinec 2014

last.fm - stránka pro hudební maniaky

16. prosince 2014 v 0:37 | Invisible H |  Hudba
Znáte stránku last.fm? To je stránka, na které se Vám ukládá vaše přehraná hudba. Když se zaregistrujete a začnete poslouchat písničky, tak se Vám bude vytvářet taková jakoby statistika toho, co posloucháte - kolik a jaké interprety jste si poslechli, jaké písničky od nich, které interprety a písničky posloucháte nejvíc, atd. Můžete poslouchat hudbu rovnou na té stránce anebo si můžete stáhnout takovou aplikaci, která Vám bude stahovat data (písničky, které si pouštíte) na Váš účet třeba když posloucháte z Windows Media Playeru nebo YouTube.

Možná si budete říkat, co je to za blbost, ale mně se to líbí. Je vtipné vidět, jak se mi s náladou mění to, co poslouchám, jak narůstají čísla, nebo jak se mění jména v žebříčku. Líbí se mi na tom, že se můžu zpětně kouknout, kdy jsem si prvně poslechla nějakou písničku či kdy jsem objevila nějakou kapelu. Moje paměť na tohle moc nefunguje, takže mi to i v lecčem pomáhá :D

Já jsem se zaregistrovala před necelými 2 lety a mám naposloucháno 1502 různých interpretů. To je podle mě poměrně dost a jsem na to patřičně hrdá :D Pamatuju si, že mi dělalo strašný problém objevit 300 interpretů, ale jakmile jsem se přes to přehoupla, začlo to stoupat skoro samo :) Vlastně hlavně díky této stránce jsem objevila tolik nadaných zpěváků a zpěvaček, o kterých bych v životě asi nikdy ani nezaslechla, a zvětšily se mi tak mé hudební obzory, hlavně díky tomu, že když něco posloucháte, nebídne vám to několik podobných interpretů, a protože člověk je zvídavý tvor, tak se většinou neudrží a jde si poslechnout, co se skrývá po takým či onakým jménem. (Tímhle způsobem jsem jednou za 1 den objevila skoro 10 úžasných kapel) :D :)

Tak doufám, že jsem Vás třeba navnadila a zaregistrujete se tam také, protože je to vážně fajn věcička a když přijdete na to, jak to funguje, tak si to možná i zamilujete. :) Takže pokud jste milovníci hudby, můžete to zkusit a třeba se Vám to zalíbí, tak jako mně. :)


PS: Pokud už jste náhodou na last.fm zaregistrovaní, klidně do komentáře napište, jak se tam jmenujete, a můžeme spolu porovnat náš hudební vkus :D


Pokud chcete, můžete mrknout na můj profil >> XXX

Blíží se čas Vánoc!

11. prosince 2014 v 17:33 | Invisible H |  Mé myšlenky
Dobrý den vážení,

Asi jste si už všimli, blíží se Vánoce. Všichni nakupují dárky, modlí se, aby spadl ten kouzelný bílý prašivý povlak alespoň na Vánoce, pečou cukroví, jedí a užívají si víc, než je to obvyklé... Jen já se tu mořím v učení a snažím se něco si do té hlavy narvat.
Zítra píšem ze tří předmětů a já se, se vší neochotou, na všechno vybodla. Né, že by mě studium nebavilo, ale, přiznejme si to sami, moc mi k motivaci nepřidá, když mi mamka začne nadávat, že se stále učím a tak nemůžem péct cukroví, nebo když přijede moje sestra a s frází: "Proboha, ty už se zase učíš?!?", nade mnou ohrne nos. Jak se pak má člověk donutit se alespoň na něco kouknout.
A tak tu sedím, přede mnou mám otevřený sešit na stránce s legislativním procesem a přemýšlím o Vánocích. Miluju Vánoce! Miluju je se vším všudy! Ať už je to dostávání dárků, zdobení stromku, koukání na pohádky, nebo všeobecná dobrá nálada.. Ta atmosféra je jedinečná. Jednou jedinkrát v roce se jako rodina sejdem, povečeříme u jednoho stolu, povídáme si a koukáme z okna ven na hvězdy. A to hlavní je, že si uvědomím, že jsem šťastná a že miluji svou rodinu.
Jenže právě teď, když se z toho snění znovu probudím, zjistím, že jsem dosud nekoupila jedniný dárek, naprosto nic nestíhám, všichni kolem mě jsou nemocní, a tak se láduju vitamínama, abych nic nechytla, venku není snih, ani břečka, ani mráz, prostě nic, co by zimu připomínalo a ještě ke všemu mám poslení půlhodinu na to, abych se naučila nazpaměť celou dělbu moci.. když o tom tak přemýšlím, možná že mi jedna pětka tolik neublíží :D

Pokud se tu už do Vánoc neukážu, tak přeju všem krásné Vánoce, ať se Vám splní všechna tajná (i ta super tajná) přání a užijete si prázdniny naplno!

Pac a pusu,
toť váš milovník zimy, sněhu a Vánoc - modlete se za bílé přeháňky!!! :D

PS: Když už jsme mluvili o cukroví - říkáte vosí hnízda nebo včelí úly? Mně tahle věc totiž už od minulých Vánoc vrtá hlavou :D